top of page

Kaygı Bozukluğu üzerine bir seans örneği

"Kendimi bildim bileli hayatın her alanında sürekli kaygılar ve olumsuz düşünceler içindeyim" diyerek, bu konunun artık çözülmesi niyeti ile yollarımızın kesiştiği danışanımla, kendisinin de izni ile yaptığımız regresyon çalışmasından bahsedeceğim.


Sürekli yaşadığı olumsuz ve kaygılı düşüncelerine ek olarak hayatın ve insanların içinde rahat olamama, kendisini kasma, kendini ifade etmede zorlanma, onaylanma ve memnun etme ihtiyacı ile maskeler taktığından ve psikolog, psikiyatr, ilaç tedavileri, farklı şifa çalışmalarına katılmasına rağmen sonuç alamadığından bahsetti.


Seansa başladığımızda kendisini orta çağ döneminde erkek olduğu bir hayatın içinde hatırladı. O hayatın çocukluk dönemine baktığımızda daha iki aylık bir bebekken 'Yuvadan' ayrılıp, Dünya düzlemine geldiği için kaygı ve isyan duygusu içinde olduğu ve bu duygular sebebiyle ağladığı bir sahneye geçiş yaptı. Yetişkinlik döneminde, 30lu yaşların sonunda matematik ve astronomi ile ilgili keşiflerini anlattığı için kiliseden aforoz edildiği ve toplumdan dışlandığı travmatik bir anı hatırladı. O andan sonra araştırmalarını bırakıp, toplumdan uzak bir yerde çiftçilik yaparak hayatını devam ettiriyor ve 60 lı yaşlarda akciğer kanserinden ölüyor.


Fakat hayat amacının toplum baskısına rağmen mücadeleyi bırakmaması, olaya daha büyük ve evrensel açıdan bakarak araştırmalarına devam edip, gelecek nesillere yaptığı keşifleri bırakması gerektiğini anladık ve çalışmamızı bu bilgiler doğrultusunda çözümleyerek, tamamladık.


Kaygılarının asıl sebebinin Yuva'dan (ruhsal boyut) ayrılarak Dünya'ya gelmesi ile başladığını anladık ve "Düşüncelerimi söylersem toplum tarafından dışlanırım" inancını bugüne kadar taşıdığını farkederek bu inanç kalıplarını çözümleyerek, dönüştürdük.


Çalışmayı yaptığımız günün akşamında çok güzel şeyler söyledi ama onlar aramızda ☺️🙏🏻💜 Çalışma daha çok yeni. Daha önce farkına varmadığı derin idraklar yaşadı ve unuttuğu bazı bilgileri yeniden hatırladı. Bunlar zamanla içselleşecek şeyler olduğu için nasıl gelişmeler yaşayacağını ben de merak ediyor ve heyecanla bekliyorum.bottom of page