top of page

Özgüven eksikliği üzerine bir seans örneği

Hayatının bazı alanlarında Özgüven eksikliği yaşayan danışanım, bu durumu şifalandırmaya niyet ederek yaptığımız geçmiş yaşam regresyonunda, özgüven eksikliğini çok yoğun olarak yaşadığı, orta çağ dönemindeki bir geçmiş hayatını hatırladı.


Bu geçmiş hayatında, 20'li yaşlarındayken bir erkeği seviyor fakat dominant karakterli annesi ve sert yapılı babası onu sevmediği biri ile evlendirmek istiyor.


Pasif yapısı, cesaret edememesi, ailesine hayır diyememesi.. sebepleriyle ailesine açılamıyor ve ailesini memnun etmek için evlenmeyi kabul ediyor.

Fakat ailesinin evlendirmek istediği kişi, onu beğenmediğini söylüyor ve evlilik gerçekleşmiyor. Bu durum özgüvenini daha da zedeleyerek, üzgün ve yalnız bir ömür sürüyor.


Yalnızlık, üzüntü, suçluluk duygularıyla yaşadığı o hayatını 60'li yaşlarında yakalandığı vebadan dolayı kaybediyor.


Neden böyle bir hayat yaşadığı ve neden bu aileye doğması gerektiğine baktığımız zaman; kendi hayatını kendi kararlarını alarak kurmak, hayır demeyi öğrenmek, kendini severek, kendi önemini fark ederek kendini gerçekleştirmek, aile kurmak, ruhsal gücünü, potansiyelini keşfetmek üzerine olan tekamül derslerini kendi başına üstesinden gelebilmek için onu zorlayacak bir aile ve hayat seçtiğini hatırladı.


O hayattan bugüne kadar taşıdığı duyguları, izleri temizleyerek, bağlantıları keşfedip, bitmemiş işleri tamamlayıp, kendi ruhsal gücünü farkederek, ruhsal rehberinin verdiği mesajları da alarak seansımızı tamamladık.


Bu seansın ilginç kısımlarından biri; seans sırasında danışanım bu hayatın yaklaşık 300 sene önce ve muhtemelen İngiltere'de olduğunu söylemişti. Seans sonrası birbirimizden habersiz araştırdığımızda 1665-1666 yıllarında Londra'da büyük veba salgınının olduğunu gördük.


Bu geçmiş hayatın en idealinde kendi ruhsal gücünü farkederek, hayat amacı yolunda ilerlediğinde, bu hastalığa yakalanmadan çok daha uzun, mutlu, huzurlu ve sevgi dolu bir hayat yaşayacağını da hatırlamıştı.


Hayat içinde her zaman en iyi olasılıklar, en güzel opsiyonlar mümkün 🙏🏻


Bütünün hayrına Şifa olsun 🙏🏻

Commentaires


bottom of page